Akiko Suwanai

Akiko Suwanai

Akiko Suwanai on noorim Tšaikovski-konkursi võitnud viiuldaja ning on sellega endale kindlustanud soliidse rahvusvahelise karjääri. Tema muusikutee kõrghetkedeks on juba olnud koostööd Pierre Boulezi, Lorin Maazeli, Zubin Mehta, Seiji Osawa ja Wolfgang Sawallishiga; esinemised Berliini Filharmoonikutega, Ameerika tuntuimate orkestritega, Birminghami Sümfoonikutega Sakari Oramo juhatusel, turnee Jaapanisse Cincinnati Sümfooniaorkestriga Paavo Järvi juhatusel; Peterburi Maria Teatri Sümfooniaorkestriga Valeri Gergijevi juhatusel ja paljude teistega. Akikol on ekslusiivne plaadileping firmaga Universal ning seitse albumit, mis firma on välja andnu, on saanud kriitikute kõrge hinnangu osaliseks.

Lisaks paljudele kõrgetele saavutustele konkurssidel on Akiko võitnud Rahvusvahelise Paganini Konkursi Itaalias ja Kuninganna Elizabethi Konkursi Belgias. Ta alustas muusikaõpinguid Tohos, jätkas Columbia Ülikoolis ja Juilliard-koolis Dorothy DeLay ja Cho-Liang Lin’i juhendamisel. Lisaks ka õpingud Berliini Kunstide Kõrgkoolis Uwe-Martin Haibergi juures.

Akiko kasutada on Antonius Stradivariuse 1714. aastal meisterdatud pill, nimeks „Dolphin“. Tegemist on ühe kuulsama viiuliga, millel on kunagi mänginud ka Jascha Heifetz.