Allar Kaasik

Allar Kaasik

Allar Kaasik alustas muusikaõpinguid Pärnus ja jätkas Tallinnas, Moskvas ja Riias. 1974. aastal lõpetas ta cum laude Tallinna konservatooriumi (praegune Eesti Muusikaakadeemia). 15 aastat töötas Allar Kaasik Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, ta on mänginud tšellot ka “Estonia” teatri orkestris, Tallinna Kammerorkestris, ansamblis “Hortus Musicus” ja teistes ansamblites. Solistina on ta esinenud paljudes Euroopa maades, Venemaal, Lõuna-Koreas, USAs ja Kanadas.

Allar Kaasik on tuntud eesti tšellomuusika esitaja ja propageerijana. Ta on eesti heliloojate tšelloteoseid esitanud mitmetel rahvusvahelistel muusikafestivalidel. Allar Kaasikule on teoseid kirjutanud paljud eesti heliloojad, sh Erkki-Sven Tüür, Galina Grigorjeva, Tõnu Kõrvits, Urmas Sisask, Kuldar Sink, Anne Ellerhein-Metsala, Kaljo Raid, Helmut Rosenvald, Eugen Kapp jt. Eriti tihe koostöö sidus tšellisti Kuldar Singiga (1942–1995).

1990. aastatest alates on Allar Kaasik tegutsenud Soomes, kirjastanud eesti muusikat (kirjastus Alcanto) ning õpetanud tšellot ja orkestrit Ida-Helsingi Muusikainstituudis ning Sibeliuse Akadeemias. Alates 1997. aastast on ta Pärnus toimuva David Oistrahhi Festivali kunstiline juht. Festivali kõrval on ta algatanud mitmeid rahvusvahelisi koostööprojekte, sh Da Capo al St. Petersburg ja Europa Festiva, mida toetas Euroopa Komisjon Culture 2000 programmi raames.

Allar Kaasik on David Oistrahhi Festivali kunstiline juht.