Muusikalised mälestusmärgid Kontserdid

Music of Remembrance

Kontsert ohvrite mälestuseks / Concert in honor of the victims

27. juuli kell 20 / July 27, at 8 pm

Pärnu Kontserdimaja/Pärnu Concert Hall

  • ALEKSANDRA LUBTŠANSKI, sopran (Venemaa/Saksamaa) / soprano (Russia/Germany)
  • ESA RUUTTUNEN, bariton (Soome) / baritone (Finland)
  • AKIKO SUWANAI, viiul (Jaapan) / violin (Japan)
  • DAVID GERINGAS, t¹ello (Leedu/Saksamaa) / cello (Lithuania/Germany)
  • RIIKLIK KOOR LATVIJA (Läti) / STATE CHOIR LATVIJA (Latvia)
  • LÄTI RAHVUSLIK SÜMFOONIAORKESTER (Latvia) / LATVIAN NATIONAL SYMPHONY ORCHESTRA (Latvia)
  • PAAVO JÄRVI, dirigent (Eesti/USA) / conductor (Estonia/USA)
  • Johannes Brahms (1833–1897)
  • Topeltkontsert viiulile, tšellole ja orkestrile a­moll, op. 102 / Double Concerto for Violin, Cello and Orchestra in A minor, op. 102 (1887): 1. Allegro, 2. Andante, 3. Vivace non troppo
  • Saksa reekviem / Ein Deutsches Requiem op. 45 (1865/68)
    1. Ziemlich langsam und mit Ausdruck, Selig Sind, Die Da Leid Tragen
    2. Langsam, marschmäßig, Denn Alles Fleisch, Es Ist Wie Gras
    3. Andante moderato Herr, Lehre Doch Mich
    4. Mäßig bewegt, Wie Lieblich Sind Deine Wohnungen
    5. Langsam, Ihr Habt Nun Traurigkeit
    6. Andante, Denn Wir Haben Hier Keine Bleibende Stadt
    7. Feierlich, Selig Sind Die Toten

Muusikalised monumendid koonduslaagritest I / Musical monuments from concentration camp I

22. juuli kell 20 / July 22, at 8 pm

Eliisabeti kirik / St. Elizabeth Church

  • RTÉ VANBRUGH QUARTET
  • Gregory Ellis, I viiul (1st violin)
  • Keith Pascoe, II viiul (2nd violin)
  • Simon Aspell, altviiul (viola)
  • Christopher Marwood, tšello (cello)
  • Viktor Ullmann (1898–1944)
    Keelpillikvartett nr. 3 op. 46 / Stirng Quartet No. 3 Op. 46 (1943): 1. Allegro moderato, 2. Presto, 3. Largo, 4. Allegro vivace
  • Galina Grigorjeva (1962)
    Keelpillikvartett Ad infinitum / String Quartet Ad infinitum (2008): 1. Perpetuum mobile (Esiettekanne / Premiere), 2. Infinite canon
  • John Kinsella (1938)
    Keelpillikvartett nr. 3 / String Quartet No. 3 (1977), 1. Moderato, 2. Andante, 3. Presto
  • Franz Schubert (1797–1828)
    Keelpillikvartett nr. 14 d­moll / String Quartet No. 14 in D minor Death and the Maiden (1824) 1. Allegro, 2. Andante con moto, 3. Scherzo (Allegro molto), 4. Presto

Muusikalised monumendid koonduslaagritest II / Musical monuments from concentration camp II

26. juuli kell 19 / July 26, at 7 pm

Eliisabeti kirik / St. Elizabeth Church

  • CLARA ABOU, viiul (Prantsusmaa) / violin (France)
  • PETEBURI FESTIVALIORKESTER (Venemaa) /
  • ST. PETERSBURG FESTIVAL ORCHESTRA (Russia)
  • KIYOTAKA TERAOKA, dirigent (Jaapan) / conductor (Japan)
  • Toru Takemitsu (1930–1996)
    Surm ja Ülestõusmine filmist Black Rain / Death and Ressurection from Black Rain (1989)
  • Pavel Haas (1899–1944)
    Study keelpilliorkestrile / for String Orchestra (1943)
  • Karl Amadeus Hartmann (1905–1963)
    Concerto Funebre viiulile ja keelpilliorkestrile / for Solo Violin and String Orchestra (1939/59): 1. Introduction (Largo), 2. Adagio, 3. Allegro di molto, 4. Choral (Langsamer Marsch)
  • Franz Schubert (1828–1828)
    Keelpillikvartett d­moll / String Quartet in D minor “Death and the Maiden” (1824) (orkestreerinud / Arr. For string Orchestra by Gustav Mahler): 1. Allegro, 2. Andante con moto, 3. Scherzo (Allegro molto), 4. Presto

Valguskiir pimeduses I / Beam of light in darkness I

25. juuli kell 19 / July 25, at 7 pm

Tori Püha Jüri kirik, Eesti Sõjameeste Mälestuskirik / Tori St. George Church, Estonian Memorial Church for Soldiers

Neeme Järvi Suveakadeemia lõppkontsert / Final Concert of Neeme Järvi Summer Academy

  • VICTORIA SUTHERLAND, viiul (Suurbritannia) / violin (Great Britain)
  • MAARIKA JÄRVI, flööt (Eesti) / flute (Estonia)
  • ÜLE­EESTILINE NOORTE SÜMFOONIAORKESTER/ ESTONIAN NATIONAL YOUTH SYMPHONY ORCHESTRA
  • NEEME JÄRVI SUVEAKADEEMIA DIRIGENDID JA NEEME JÄRVI (Eesti/USA) / CONDUCTORS­PARTICIPANTS OF THE NEEME JÄRVI SUMMER ACADEMY AND NEEME JÄRVI (Eesti/USA)<
  • ANDRES PÕDER, EELK Peapiiskop / The Archbishop of the Estonian Evangelical Lutheran Church

Kontserdil avatakse mälestustahvel
“IN MEMORIAM. KÕIGILE REPRESSEERITUD MUUSIKUTELE”

  • Arvo Pärt (1935)
    Fratres viiulile, kammerorkestrile ja löökpillidele / Fratres for Violin, Chamber Orchestra and percussion (1977/92)
  • Heino Eller (1887–1970)
    Kodumaine viis / Homeland Tune (1918/1945?)
  • Villem Reimann (1906–1992)
    Dramaatiline süit / Dramatic Suite (1963): 1. Prelüüd – Prelude, 2. Unistus – A Dream, 3. Muusikaline hetk – Musical Moment, 4. Leinastseen – Mouring Scene, 5. Finaal ­ Finale
  • Urmas Sisask (1960)
    Flöödikontsert Leoniidid / Flute Concerto Leoniidid Op. 78 (2001) (In memoriam Lepo Sumera)
  • Helmut Rosenvald (1929)
    Klassikaline sümfoonia / Classical Symphony (1977): 1.  Allegro ma non troppo, 2. Andante, 3. Scherzo
    Sostenuto. Allegro

Valguskiir pimeduses II / Beam of light in darkness II

28. juuli kell 20 / July 28, at 8 pm

Pärnu Raekoda / Pärnu Town Hall

  • NATALIA LIHHOPOI, viiul (Venemaa/Saksamaa) / violin (Russia/Germany)
  • SELVADORE RÄHNI, klarnet (Eesti) / clarinet (Estonia)
  • DAVID GERINGAS, t¹ello (Leedu/Saksamaa), cello (Lithuania/Germany)
  • MICHIE KOYAMA, klaver (Jaapan) / piano (Japan)
  • Johannes Brahms (1833–1897)
    Klarnetitrio a­moll op. 114 / Clarinet Trio in A minor op. 114 for Clarinet, Cello and Piano (1891): 1. Allegro, 2. Adagio, 3. Andantino grazioso, 4. Allegro
  • Olivier Messiaen (1908–1992)
    Kvartett Aegade Lõpust / Quatuor pour la fin du temps / (1940–41)
    1. Liturgie de Cristal / Liturgy of Crystal
    2. Vocalise, pour l’Ange qui annonce la fin du Temps / Vocalise, for the Angel who announces the end of Time
    3. Abîme des oiseaux / Abyss of the birds
    4. Intermède / Interlude
    5. Louange à l’Éternité de Jésus / Praise to the Eternity of Jesus
    6. Danse de la fureur, pour les sept trompettes / Dance of fury, for the seven trumpets
    7. Fouillis d’ arcs­en­ciel, pour l’Ange qui annonce la fin du Temps / A mingling of rainbows for the Angel who announces the end of Time
    8. Louange à l’immortalité de Jésus / Praise to the Immortality of Jesus

Pühendatud muusika I / Dedicated music I

20. juuli kell 20 / July 20, at 8 pm

Eliisabeti kirik / St. Elizabeth Church

  • VIKTOR TRETJAKOV, viiul (Venemaa/Saksamaa) / violin (Russia/Germany)
  • NATALIA LIHHOPOI, viiul (Venemaa)/Saksamaa / violin (Russia/Germany)
  • ANTTI SIIRALA, klaver (Soome) / piano (Finland)
  • ALLAR KAASIK, tšello (Eesti) / cello (Estonia)
  • KALEV KULJUS, oboe (Eesti) / oboe (Estonia)
  • MARKO MARTIN, klaver (Eesti) / piano (Estonia)
    PREZIOSO keelpillikvartett / String Quartet (Eesti / Estonia)
    • Hanna­Liis Nahkur, I viiul (1st violin)
    • Mari­Katrina Suss, II viiul (2nd violin)
    • Anne Ilves, altviiul (viola)
    • Andreas Lend, tšello (cello)
  • Anton Webern (1883–1945)
    Langsamer Satz for String Quartet (1905)
  • Sergei Prokofjev (1891–1953)
    Sonaat kahele viiulile / Sonata for Two Violins in C op. 56 (1932): 1. Andante cantabile, 2. Allegro, 3. Commodo (quasi Allegretto), 4. Allegro con brio
  • Kaija Saariaho (1952)
    Ballade (2005) (kirjutatud / written for Emmanuel Ax)
  • Galina Grigorjeva (1962)
    Recitativo accompagnato, Sonata per Violoncello solo (2003): 1. Volante, quasi improvissata, attacca, 2. Misterioso, quasi imrovvisazione, attacca, 3. Largo elegiaco
  • Eugène Bozza (1905–1991)
    Fantaisie pastorale for Oboe and Piano
  • Erkki­-Sven Tüür (1959)
    Dedication for Violoncello and Piano (1990) (In memoriam Kuldar Sink)
  • Tõnu Kõrvits (1969)
    Metsalinnud / Wildbirds for Oboe, Cello and Piano (2004)
  • Olivier Messiaen (1908–1992) Pala klaverile ja keelpillikvartetile / Pièce pour piano et quatuor à cordes (1991)

Pühendatud muusika II / Dedicated music II

23. juuli kell 20 / July 23, at 8 pm

Eliisabeti kirik / St. Elizabeth Church

  • TATJANA BERMAN, viiul (Suurbritannia) / violin (Great Britain)
  • PETEBURI FESTIVALIORKESTER (Venemaa) /
  • ST. PETERSBURG FESTIVAL ORCHESTRA (Russia)
  • PAAVO JÄRVI, dirigent (Eesti/USA); conductor (EstoniaUSA)
  • NEEME JÄRVI SUVEAKADEEMIA DIRIGENDID / CONDUCTORS­PARTICIPANTS OF THE NEEME JÄRVI SUMMER ACADEMY
  • Wolfgang Amadeus Mozart (1791–1791)
    Serenaad nr. 13 G­duur K. 525 “Väike öömuusika” / Serenade No. 13 in G K. 525 “Eine kleine Nachtmusik” (1787): 1. Allegro, 2. Romanza: Andante, 3. Menuetto: Allegretto,  4. Rondo: Allegro
  • Dmitri Šostakovitš (1975–1975)
    Kammersümfoonia c­moll op. 110a / Chamber Symphony op. 110a in C minor (1961) (orkestratsioon / arrangement by Abram Stasevich of String Quartet No. 8 in C minor): 1. Largo, 2. Allegro molto, 3. Allegretto, 4. Largo, 5. Largo
  • Pjotr Tšaikovski (1840–1893)
    Meenutus kallist paigast / Souvenir D’un Lieu Cher Op. 42 (1878) (orkestratsioon / arrangement by Alexandru Lascae): 1. Méditation, 2. Scherzo, 3. Mélodie
  • Benjamin Britten (1976–1976)
    Simple Symphony (1934): 1. Boisterous Bourée, 2. Playful Pizzicato, 3. Sentimental Sarabande, 4. Frolicsome Finale